ogrodzenie z Winylu

Balustrady z PCV z Wronek

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane sztachety z drewna w mgnieniu oka się psują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny urok oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa powinno się rozpocząć od właściwego i dokładnego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy efekt finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony i ozdoby sztachet z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Jak ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów rodzaj płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji więc służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Advertisements

Single Post Navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: